Ogólnopolska Akademia Programowania

28.09.2015 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu Ogólnopolska Akademia Programowania, objętego honorowym patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. W warsztatach wzięła udział grupa 12 uczniów technikum informatycznego.

  Podczas zajęć w ramach projektu Ogólnopolska Akademia Programowania 12 uczniów z Pogorzeli rozpoczęło przygodę z programowaniem pod kierunkiem pani Karoliny Antkowiak. Celem zajęć jest przede wszystkim rozwijanie myślenia algorytmicznego i umiejętności programowania, rozwijanie zainteresowań, jak również przygotowanie do udziału w konkursach informatycznych.

 Ogólnopolska Akademia Programowania to przedsięwzięcie kontynuujące działania i rozwiązania wypracowane w ramach projektów Akademia Programowania (2014) i Programowanie na start! (2013). Zaplanowane zadania są odpowiedzią na potrzebę integracji istniejących materiałów i treści dotyczących nauki programowania, przeprowadzania spójnych działań, mających na celu wzmacnianie kadry oraz przygotowanie usystematyzowanych materiałów szkoleniowych o najwyższej jakości, dopasowanych do indywidualnych potrzeb odbiorców, umożliwiających samodzielną naukę.

Działania obejmą, m.in. opracowanie koncepcji nauczania i integracji wiedzy, zasobów oraz środowiska informatycznego w Polsce, wykorzystanie i rozwój istniejących już zasobów Kompendium Wiedzy i Akademii Programowania.

Wypracowana koncepcja oraz usystematyzowane materiały będą prezentowane i przekazane co najmniej 100 nauczycielom i instruktorom z całej Polski podczas warsztatów dydaktyczno-metodycznych. W ramach projektu odbędą się obozy naukowo-dydaktyczne dla młodzieży, których celem będzie rozwój zarówno wiedzy i umiejętności z zakresu algorytmiki i programowania, jak i kształtowanie i wzmacnianie potencjału instruktorskiego wśród uczestników.

W ramach projektu powstanie 12 Centrów Ogólnopolskiej Akademii Programowania, które wspierać będą realizację (w okresie od września do grudnia 2015) zajęć pozalekcyjnych dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów, rozwijających myślenie algorytmiczne i umiejętność programowania, a jednocześnie przygotowujące do udziału konkursach i olimpiadach.

W ramach Ogólnopolskiej Akademii Programowania, celem aktywizacji uczestników, odbędą się trzy edycje konkursów indywidualnych i drużynowycho Puchar Ogólnopolskiej Akademii Programowania.

Należy podkreślić, że wszystkie realizowane w ramach projektu działania sprzyjać będąbudowaniu i rozwijaniu trwałej współpracy i integracji środowiska informatycznego w Polsce(edukacyjnego, akademickiego i biznesowego).

 źródło: http://programuj.edu.pl/?page_id=8

 

Znajdź nas na Facebooku

Kalendarz


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Maja 2024
Imieniny obchodzą
Budziwoj, Dezyderiusz, Dezydery, Emilia,
Iwona, Jan, Leontyna, Michał, Symeon

Do końca roku zostało 223 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Licznik odwiedzin

017869519
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tyg.
Do poprz. tyg.
W tym mies.
W poprz. mies.
Razem
3682
1754
10578
17830036
172923
172611
17869519

Twoje IP: 44.210.83.132
Czas: 2024-05-23 10:05:53