INTEL AI FOR YOUTH

Celem programu jest kompleksowe przygotowanie uczniów szkół ponadpodstawowych na nadejście rewolucji związanej ze sztuczną inteligencją. Dobrze przygotowani przez Intela nauczyciele będą mogli przekazać im wiedzę na ten temat.

     „Dynamiczny rozwój Sztucznej Inteligencji oraz rosnący zakres jej zastosowań spowodują, że umiejętności związane z posługiwaniem się tą technologią, już w niedalekiej przyszłości, będą stanowiły o przewadze konkurencyjnej na rynku pracy. Wychodząc naprzeciw temu zjawisku, Intel opracował dedykowany młodzieży nowoczesny program nauczania dotyczący Sztucznej Inteligencji, który wdraża na całym świecie, w tym w Polsce.” – mówi Michał Dżoga, Corporate Affairs Director, Intel.

Program koncentruje się na przekazywaniu uczestnikom umiejętności i wiedzy z dziedziny AI, jak również inspiracji, w jaki sposób technologia pozwala rozwiązywać problemy o znaczącym wpływie społecznym oraz problemy istotne dla zrównoważonego rozwoju.

     „To ważne, aby młodzi uczyli się odpowiedzialnego i kreatywnego korzystania z technologii – nabywali wiedzę o zasadach bezpiecznego Internetu, programowaniu i Sztucznej Inteligencji. To oni w przyszłości projektować będą rozwiązania w oparciu o AI i warto, aby już dziś poznali jej możliwości w rozwijaniu działań służących celom społecznym.” – stwierdza Łucja Kornaszewska-Antoniuk z Fundacji Orange.

Po zakończeniu kursu nauczyciele, korzystając z udostępnionych przez partnerów narzędzi, pomocy dydaktycznych i scenariuszy, przeprowadzą uczniów przez kolejne etapy programu, który kończy się przygotowaniem autorskiego, uczniowskiego projektu społecznego z zastosowaniem wiedzy i narzędzi poznanych na zajęciach.

Projekty uczniowskie zrealizowane w ramach programu wezmą udział w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii w 2021 roku.

     „PCSS jako partner technologiczny Programu Intel AI For Youth dostarcza dla wszystkich nauczycieli i uczniów Krajową Chmurę Usług Edukacyjnych – PIONIER Research & Classroom. Usługi Platformy w kompleksowy sposób wspierają proces dydaktyczny udostępniając m.in. materiały szkoleniowe AI4Y w formie interaktywnych notatników oraz niezbędne narzędzia zarządzania danymi i komunikacji grupowej. Przebieg programu można śledzić na stronie https://edulab.pcss.pl/ai4y/. – mówi Zbigniew Karwasiński z Pionu Zastosowań, PCSS.

Partnerami obecnej edycji Intel AI For Youth są Fundacja Orange oraz Fundacja Zwolnieni z Teorii. Organizacjami zaangażowanymi w szkolenie są Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Sieć Edukatorów Konsorcjum PIONIER Research & Classroom.

 

Znajdź nas na Facebooku

Kalendarz


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Maja 2024
Imieniny obchodzą
Budziwoj, Dezyderiusz, Dezydery, Emilia,
Iwona, Jan, Leontyna, Michał, Symeon

Do końca roku zostało 223 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Licznik odwiedzin

017869103
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tyg.
Do poprz. tyg.
W tym mies.
W poprz. mies.
Razem
3266
1754
10162
17830036
172507
172611
17869103

Twoje IP: 44.210.83.132
Czas: 2024-05-23 09:00:04