Co roku w jesiennych miesiącach w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony zostaje próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły.
Celem ćwiczeń jest uświadomienie przede wszystkim uczniom klas pierwszych, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. W starszych klasach przypominamy algorytm zachowania.
Już 21 listopada będziemy głosować na projekt uczniowski, który zostanie zrealizowany w naszej szkole.
Wejdź na stronę:
Zobacz na jaki projekty możesz głosować! Jeden uczeń – jeden Głos!
Wygrywa ten, który będzie miał najwięcej głosów. I ten projekt zostanie zrealizowany!
Działaj!
11 LISTOPADA 1918 roku
Pamiętasz?!
Wyrazem pamięci, szacunku dla ludzi, którzy kształtowali naszą wspólną historię, oddawali życie dla idei niepodległości kraju w którym mieszkasz jest kotylion.
Załóż go 10 listopada – niech widzą!
Kotylion to symbol narodowy!
Kotyliony – to rozetka w barwach biało-czerwonych będąca patriotycznym, narodowym symbolem Polaków. Rzeczypospolitej Polskiej , są kolory biały i czerwony. Odwzorowuje godło Królestwa Polskiego: białego orła na czerwonym polu
Jak nosić kotylion?
Jak prawidłowo nosić kotylion? Symbol narodowej i patriotycznej postawy powinno się nosić na lewej stronie klapy marynarki, munduru lub garnituru. Kotylion wyraża szacunek i poczucie przynależności do narodu, dlatego należy go nosić z szacunkiem i powagą.
Jak zrobić kotylion?
Szkolny konkurs na plakat o tematyce HIV/AIDS
- upowszechnienie wiedzy o HIV/AIDS,
- popularyzacja świadomości, że ryzyko zakażenia HIV dotyczy każdego,
- uczestnik konkursu dostarcza jedną pracę wykonaną w wybranej przez siebie technice w formacie nie większym niż A3,
- uczestnicy przygotowują autorskie prace plastyczne w postaci plakatu,
- do wykonania pracy dozwolone są wszelkie środki artystyczne: pisaki, ołówki, farby, pastele, kredki,
- układ pracy dowolny,
- plakat ma być związany tematycznie z HIV/AIDS.
Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.
Zapraszamy do udziału w konkursie
W ramach działań Samorządu Uczniowskiego ZSOiZ w Pogorzeli, 27 października br. uczniowie po raz kolejny udali się na miejscowy cmentarz, z myślą o tych, o których inni zapominają. Akcja sprzątania grobów przed świętem 1 listopada została zapoczątkowana w 2013 roku. Uczniowie przychodzą by nagrobki, te najbardziej zaniedbane, były uprzątnięte i wyczyszczone. Dla młodzieży to nie tylko sprzątanie, ale lekcja wychowania, patriotyzmu i historii.
Realizując akcję rekrutacyjno-informacyjną pod nazwą „Poznaj swojego rekrutera” w ZSOiZ w Pogorzeli zostało przeprowadzone spotkanie z młodzieżą klas III i IV w celu przekazania informacji nt. ochotniczych form służby wojskowej w tym szkolnictwa wojskowego. Wykład poprowadził straszy referent Pan Dariusz Matysiak. Spotkanie odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej.
W dniu 27 października 2022 r. odbył się szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą szkołę Logistyki we Wrocławiu, w której wzięli udział uczniowie kształcący się w zawodzie technik logistyk.
Celem Olimpiady jest zainteresowanie uczniów szkół ponadpodstawowych problematyką spedycyjną i logistyczną w perspektywie przyszłej pracy zawodowej, a także upowszechnianie wiedzy, umiejętności i kompetencji w zakresie transportu, logistyki i spedycji, czyli całej branży TSL.